Homesharing!
– sdílená péče o děti s autismem a mentálním postižením

Homesharing je osvědčená cesta, jak pomoci rodičům pečujícím o děti se zdravotním postižením. Know-how jsme získali na stáži v Irsku. Tento typ pomoci se osvědčil a do homesharingu se zapojují další organizace po celé ČR, kterým jsme odborným garantem. Spustili jsme také nový web věnovaný homesharingu v ČR. A společně s dalšími organizacemi také kampaň “Hledá se 150 lidí, kteří pomohou rodičům dětí s postižením nabrat nové síly”.

Jak homesharing funguje

Hostitelská rodina, či jednotlivec si pravidelně bere dítě na předem domluvený čas, například na odpoledne, do své domácnosti. Společně tráví čas, hrají si, chodí na procházky. Dítě se pak vrací zpátky do své rodiny. Rodiče zatím mají možnost vydechnout a nabrat síly pro každodenní náročný shon, dojít si k lékaři, na úřady, věnovat se sourozencům dítěte. Dítě získává nové sociální kontakty a zkušenosti.

Zapojte se jako hostitel

Více o homesharingu na nezávazné informační schůzce, nejbližší se konají 27. 9., 12. 10. 2022 – vyberte si svůj termín

Přijďte na nezávazné setkání, kde se setkáte s naším týmem, poslechnete si zkušenosti hostitelů i rodičů zapojených v homesharingu. Dozvíte se všechno potřebné a budete se moci rozhodnout, zda do homesharingu půjdete s námi. Těšíme se na vás 22.  a 27. 9. 2022 od 18.00 do 19.30 u nás v Praze 7 v Holešovicích (v případě změny aktuálních vládních nařízení k epidemiologické situaci bude forma setkání změněna). Přihlaste se online ZDE.

 

Je ideální, když vás něco baví a zároveň tím hodně pomůžete někomu, kdo to opravdu potřebuje,“

– Kateřina Klugová, hostitelka v homesharingu

 
 
 

Proč se stát hostitelem?

Hostitelům přináší homesharing radost a pocit smyslu, mají příležitost poznávat svět očima dětí s postižením a prohlubovat svoji empatii. Homesharing obohacuje život novými zážitky. Jako hostitel pomůžete rodinám najít čas na odpočinek a nabrat síly a dětem získat nového kamaráda.

Chci vědět víc o Homesharingu a podívat se na videa.

Chci přijít na nezávaznou informační schůzku.

Právě hledáme nové hostitele pro děti s autismem a mentálním postižením.

Máte-li chuť pomáhat a trochu volného času, přijďte na nezávaznou informační chůzku – homesharingový večer – kde se dozvíte víc:

Chcete se zapojit jako pečující rodina?

Napište nám na homesharing@detiuplnku.cz

Podívejte se na video o tom, co je homesharing a jak funguje

Podívejte se na příběh Denisky

Podívejte se na příběh Julinky

Za podporu projektu Homesharing děkujeme

Generální partner:

Nadační fond Abakus

Partneři:

loga partneru Homesharingu: Adastra, mhmp, mpsv, Stredocesky kraj
Logo Lumos - oprava překlepu "zajsitil" na zajistil.