Pomáháme zlepšovat podmínky života lidí s autismem a jejich pečujících. Pojďte do toho s námi! Potřebujete více informací? Obraťte se na Kristinu Slooten: +420 602 763 301, daruji@detiuplnku.cz

Komu pomáháme

💙 Podporujeme rodiny dětí s PAS

Podívejte se, jak homesharing pomáhá třináctileté neslyšící Denisce s autismem a její rodině a jakou radost přináší hostitelce Kateřině.

💙 Zvyšujeme odbornost pracovníků v sociálních službách

Učíme pečující rozumět lidem s autismem. Podívejte se na video o akreditovaném výcviku metody Podpory pozitivního chování, která pomáhá pochopit chování náročné na péči u lidí s hlubším intelektuálním hendikepem a zlepšovat kvalitu jejich života.

💙 Hájíme práva lidí s autismem a jejich pečujících

Sledujeme a připomínkujeme zákony. Natáčíme dokumentární videa, která otevírají dveře k těmto změnám. Usilujeme o změnu sociálního systému, aby sítem sociálních služeb nepropadávali ti, kdo podporu potřebují nejvíce! Podívejte se na video s bývalým premiérem Vladimírem Špidlou, který tíživou situaci rodin dětí s autismem výstižně popisuje. Sám je dědečkem vnuka s poruchou autistického spektra a downovým syndromem.

Co dokážeme s vaší pravidelnou roční podporou

Proplatíme náklady na péči o dítě s autismem jedné hostitelské rodině v začátku jejich spolupráce. Poskytneme psychologickou podporu pečujícím rodinám. Uhradíme náklady na dopravu terénních pracovníků za rodinami. Zaplatíme experta na legislativu, konzultace, odborné analýzy a vypracování podkladů pro prosazování systémových změn u odpovědných úředníků a politiků.

Proč nás podporují

Proč nás podporuje Jan Gaja a kapela Veškerá úcta

Podpora Luďka Drnce a jeho kolegů z DHL

Proč nás podporuje Michal Klaus

Proč nás podporuje herečka Míša Maurerová

Chci darovat jako firma

Děkujeme, že jste se rozhodli jít s námi po cestě, která vede k lepšímu světu pro rodiny s autismem. Pojďme se setkat a společně najít nejlepší formu spolupráce a ozvěte se nám:

👉 Jan Mikula : +420 602 282 332, jan.mikula@detiuplnku.cz.

Chci založit dárcovskou výzvu

👉 Dárcovskou výzvu si založíte jednoduše a bezpečně přes portál Darujme

Přidejte se k Janě, Michalovi, Monice a Leoně. A nezapomeňte o své výzvě pak napsat svým přátelům a známým a pozvat je do výzvy. Děkujeme.

Jak dárcovská výzva funguje?

Na portálu Darujme.cz vyplníte jednoduchý formulář, zvolíte si typ vaší dárcovské výzvy (narozeniny, běh, oslava…), nahrajete fotku a je to. Dáte svým kamarádů a kolegům vědět, co plánujete a koho podporujete a začnete sbírat finanční dary. Každý dar, který touto cestou získáte, bude skrze portál předaný přímo Dětem úplňku. Vy se nemusíte o nic starat.

A proč svoji dárcovskou výzvu založili?

“Dokument, který o Dětech úplňku běžel v televizi, mě nesmírně zasáhl … Předpokládala jsem, že kolegové a kamarádi mi určitě budou chtít vymyslet nějaký drahý dárek – ale já už jsem přece dospělá a všechno, co potřebuji, už mám … Takže když mají vynakládat nějaké peníze, ať to má nějaký smysl.” říká Leona Pleská

“Mám kamaráda, který má dítě s autismem. A když jsem viděl, jak mu to hodně ovlivnilo život, začal jsme se o to téma zajímat. Zároveň vím, že stát tuhle oblast úplně strašně zanedbává,” říká Michal Klaus.

Daruji peníze jako jednotlivec

Staňte se pravidelnými dárci Dětí úplňku

Vaše pravidelné dary nám pomohou měnit systém a přístup k rodinám s autismem. Zavádět do praxe novinky v oblasti podpory a péče.

Bez vás to nedokážeme!

Děkujeme!

Výši příspěvku si určujete sami a kdykoliv můžete skončit. Pravidelně vám budeme psát, jak vaše dary pomáhají. Budeme vám nablízku. Kdykoliv nám můžete napsat a informovat se. Napište Kristině Slooten na daruji@detiuplnku.cz.

Svým darem si můžete snížit základ daně, a to jako firma i jednotlivec. Potvrzení o daru Vám automaticky pošleme po skončení kalendářního roku, nemusíte na něj myslet ani o něj žádat.