Homesharing – sdílená péče o děti s autismem a mentálním postižením


Homesharing je osvědčená cesta, přirozený způsob, jak pomoci rodičům pečujícím o děti s autismem a mentálním potižením. Know-how jsme získali na stáži v Irsku. Nyní homesharing zajišťují i další organizace v Česku. Spustili jsme také
web věnovaný homesharingu v ČR.

Jak homesharing funguje

Hostitelská rodina, či jednotlivec si pravidelně bere dítě na předem domluvený čas, například na odpoledne, do své domácnosti. Společně tráví čas, hrají si, chodí na procházky. Dítě se pak vrací zpátky do své rodiny. Pečující rodiče zatím mají možnost vydechnout a nabrat síly pro každodenní náročný shon, dojít si k lékaři, na úřady, věnovat se sourozencům dítěte. Dítě získává nové sociální kontakty a zkušenosti.

Pomáhejte – zapojte se jako hostitel

Hledáme nové hostitele pro děti s autismem a mentálním postižením. Máte chuť pomáhat a trochu volného času? Chcete získat nové zkušenosti? Přidejte se. 

Hledáme parťáky s laskavým srdcem. Vyplňte formulář, nebo kontaktujte koordinátorku homesharingu Nelu Čeňkovou: 720 028 535, nela.cenkova@detiuplnku.cz.

Přijďte na nezávazné informační setkání. Dozvíte se všechno potřebné a budete se moci rozhodnout, zda do homesharingu půjdete s námi. 

Proč se stát hostitelem?

Hostitelům přináší homesharing radost a pocit smyslu, mají příležitost poznávat svět očima dětí s postižením a prohlubovat svoji empatii. Homesharing obohacuje život novými zážitky. Jako hostitel pomůžete rodinám najít čas na odpočinek a nabrat síly a dětem získat nového kamaráda.

Rodiny s dítětem s autismem a mentálním postižením

V tuto chvíli již máme pro příjem rodin s dítětem s autismem a mentálním postižením, které potřebují pomoc hostitelů, plnou kapacitu. I tak budeme rádi, když se nám ozvete a vyplníte následující formulář. Zapíšeme vás do pořadníku a postupně budeme všem odepisovat.

Podívejte se

Podívejte se na příběhy homesharingu

“Hostitelé Honza a Roman a “jejich Mařík” je jen jedním ze zajímavých příběhů homesharingu. Přečtěte si jej na webu hatefree.cz nebo se podívejte na video.Přečtete si další příběhy homesharingu

Podívejte se, co je homesharing a jak funguje

Podívejte se na příběh Denisky

Podívejte se na příběh Julinky

Za podporu projektu Homesharing děkujeme

Další partneři: