Homesharing!
– sdílená péče o děti s autismem

Homesharing je osvědčená cesta, jak pomoci rodičům pečujícím o děti se zdravotním postižením. Know-how jsme získali na stáži v Irsku. Tento typ pomoci se osvědčil a do homesharingu se zapojují další organizace po celé ČR, kterým jsme odborným garantem. Spustili jsme také nový web věnovaný homesharingu v ČR.

Jak homesharing funguje

Hostitelská rodina, či jednotlivec si bere pravidelně dítě do péče na domluvenou dobu. Společné tráví čas, uvaří si oběd, hrají si. Večer pak odvezou dítě zpět za jeho rodinou. Dítě získává nové sociální kontakty a dovednosti. Rodiče zatím mají možnost vydechnout a nabrat síly pro každodenní náročný shon, dojít si k lékaři, na úřady, věnovat se sourozencům dítěte.

Více o homesharingu na nezávazné informační schůzce 15. 12.

Přijďte na nezávazné setkání, kde se setkáte s naším týmem, poslechnete si zkušenosti hostitelů i rodičů zapojených v homesharingu. Dozvíte se všechno potřebné a budeme se moci rozhodnou, zda do homesharingu půjdete s námi. Těšíme se na vás ve středu 15. 12. 2021 od 18.00 do 19.30 u nás v Praze 7 v Holešovicích (v případě změny aktuálních vládních nařízení k epidemiologické situaci bude forma setkání změněna). Přihlaste se online ZDE.

 

Je ideální, když vás něco baví a zároveň tím hodně pomůžete někomu, kdo to opravdu potřebuje,“

– Kateřina Klugová, hostitelka v Homesharingu

 
 
 

Proč se stát hostitelem?

Homesharing dává příležitost setkat se s člověkem, který se vymyká běžnému očekávání – to umožňuje vidět svět jinýma očima, posiluje naši schopnost soucitu, trpělivosti, tolerance a vzájemné spolupráce. Posiluje vnitřní integritu a kreativitu. Zkušenost s pečováním nás může posunout v zážitek nového propojení s okolním světem, pocit smyslu a radosti.

Chci vědět víc o Homesharingu.

Chci přijít na nezávaznou informační schůzku.

Homesharing se mi líbí a vás podpořit finančním darem.

Myšlenka sdílené péče mě zaujala a chci se podívat na videa o Homesharingu.


Právě hledáme nové hostitele pro děti s autismem a mentálním hendikepem.

Máte-li chuť pomáhat a trochu volného času, přijďte na nezávaznou informační chůzku – Homesharingový večer – kde se dozvíte víc:

Podívejte se video o tom, co je homesharing a jak funguje

Podívejte se na příběh Denisky

Podívejte se na příběh Julinky

Za podporu projektu Homesharing děkujeme

Generální partner:

Nadační fond Abakus

Partneři:

loga partneru Homesharingu: Adastra, mhmp, mpsv, Stredocesky kraj
Logo organozace Lumos, ktera podporila Homesharing