PBS pro speciální pedagogy

PBS pro speciální pedagogy

Webinář proběhne online 28. 03. 2023 a je určený speciálním pedagogům.

Kdy a kde: 28. 03. 2023 se sejdeme online, webinář bude trvat cca 6 hodin (9.00–15.00)

Cena: Cena: 1200 Kč za 6hodinový online webinář

Přihlášky: pro přihlášení vyplňte, prosíme, krátký dotazník

Webinář představí přístup Podpory pozitivního chování (Positive Behaviour Support – PBS) se zaměřením na práci speciálních pedagogů. Dozvíte se základní informace o monitorování a zhodnocování chování náročného na péči, stejně tak informace o praktických možnostech aplikace této metody a příklady z praxe. Dle počtu účastníků bude umožněn prostor pro konkrétní dotazy a debatu s naším lektorem, který má velké zkušenosti s řešením situací v přímé péči.

Poslední, hodinový, blok budeme věnovat vašim dotazům.

Lektor:  Brian Mc Donald
Webinář je vedený v angličtině, tlumočení do češtiny zajišťujeme.

Co je PBS

Komplexní rámec, který pomáhá porozumět chování u lidí s hlubším mentálním postižením a předcházet jeho náročným projevům. Umožňuje nastavit podporu těchto osob tak, aby byla zajištěna maximální kvalita jejich života.

Ptá se, co klienta mohlo přivést do situace, kdy se toto chování projevuje, nebo co nám tím chce sdělit. Úkolem PBS specialisty je zkoušet i drobné změny a úpravy prostředí, aby klienta podpořil, naslouchal mu, vnímal a reflektoval jeho vhodnější projevy, kterými dává najevo své potřeby, aby nemusel své potřeby vymáhat chováním náročným na péči (dříve označováno jako problémové).

Mezinárodně uznávaný a ověřený přístup založený na porozumění chování lidí s mentálním postižením, na analýze jeho příčin a posouzení sociálního, fyzického a individuálního kontextu, ve kterém se chování vyskytuje.

Pracuje s úpravou vnitřního a vnějšího prostředí, metod komunikace nebo přístupu pečujících osob.

Rozvíjí pozitivní chování a umožňuje lidem s mentálním postižením se samostatněji rozhodovat, žít svobodnější a kvalitnější život.

PBS vychází z respektu k základním lidským právům.

PBS jsme přivezli do ČR ze zahraničí v roce 2020. Know-how učí certifikovaný lektor PBS Brian McDonald.

Záštitu 

nad šířením PBS v Česku převzala paní Anna Šabatová, veřejná ochránkyně práv v letech 2014–2020.

O lektorovi

Brian McDonald je vedoucí klinické terapie, trenér a lektor s třicetiletou praxí na poli management chování náročného na péči v oblasti služeb pro lidi se zdravotním znevýhodněním. Má bohaté zkušenosti v posuzování a rozvíjení vhodných intervencí, zvládání stresových situací, školení zaměstnanců, konzultací, supervizí, vývoji metodických postupů a auditů. Dlouhá léta pracoval jako specialista podpory pozitivního chování v organizaci Ability West. V současnosti působí jako soukromý lektor a konzultant. Žije v západoirském Gallway.

Brian Mc Donald

Potřebujete více informací?

Napište Lucii Mráčkové na lucie.mrackova@detiuplnku.cz