Labyrint světa a ráj srdce po 400 letech – křest charitativního kalendáře

Labyrint světa a ráj srdce po 400 letech – křest charitativního kalendáře

Přijďte ve středu 5. října 2022 do pražských Kasáren Karlín, kde společně pokřtíme charitativní umělecká kalendář Labyrint světa a ráj srdce.

Napřesrok uplyne 400 let od vydání Komenského nejslavnějšího díla Labyrint světa a ráj srdce. S výtvarníkem Miroslavem Huptychem jsme připravili velkoformátový charitativní kalendář plný surrealistických koláží zvířat a výjevů z Ráje i Labyrintu, který pokřtí společně s herečkou Marthou Issovou a knězem Tomášem Halíkem. Výtěžek z prodeje charitativního kalendáře financuje výstavbu domova pro lidi s autismem nedaleko Prahy.

Nakolik jsou Komenského myšlenky platné v dnešní době nebo jak si máme představit Ráj? Do svých uměleckých fantazií inspirovaných dílem učitele národů nás na křtu pozve výtvarník Miroslav Huptych. Při projekci také některá prvky svého díla představí. Těšit se můžete i na panorama složené z jednotlivých listů, které bude k vidění na velkoformátovém plátně a zajímavé hosty.

Lidé s poruchou autistického spektra a těžkým funkčním postižením ke svému běžnému fungování potřebují nepřetržitou asistenci druhých, jakou jim český sociální systém často nedokáže zajistit. Proto je kvalitních služeb a bydlení pro lidi s autismem v Česku tak málo. Právě to má změnit projekt Měšice 33, který je výtěžkem z prodeje kalendáře financován.

Nástěnný kalendář na dva roky je vyvrcholením Huptychovy umělecké tvorby na toto téma a celý výtěžek z jeho prodeje bude financovat výstavbu domova pro lidi s autismem. Více na komensky400.cz.

Program: 

18.00 otevření
19.00 křest
21.30 konec akce