Spouštíme kampaň #ProPodporu – přidejte se!

Spouštíme kampaň #ProPodporu – přidejte se!

Když jsme začali natáčet videa, která oslovují statisíce lidí na sociálních sítích i v médiích, pochopili jsme, že jedno video vydá za tisíc slov. Právě díky nim a příběhům rodin s autismem či jiným postižením, se podařilo poukázat na hluboký společenský problém, o kterém jsou rázem ochotni jednat politici a úředníci.

V průběhu natáčení jsem zjistili, že v Česku žije přes 370 000 lidí s postižením, kteří mají jedno společné: potřebují individuální podporu a přístup, podobně jako lidé s autismem a vyššími nároky na péči.

Proto jsme se rozhodli spoluzaložit Alianci pro individualizovanou podporu, kde se nám podařilo sdružit přes 50 organizací! A její úkol je rozhodně ambiciozní: chceme změnit systém podpory nejen v případě lidí s autismem, ale všech lidí s vážnějším postižením bez ohledu na diagnózu.

Cílem Aliance je změnit nejen systém sociální, ale také vzdělávací a zajistit zdravotní péči, která bude respektovat jedinečné potřeby každého jednotlivce a budou pomáhat opravdu každému podle jeho skutečných potřeb.

Proto přichází znovu na scénu náš osvědčený dokuseriál: Pomozte nám natočit druhou sérii dokumentárních videí o lidech s vážnějším zdravotním postižením či onemocněním, který je několik stovek tisíc a týká se i lidí s autismem! Jejich životní osudy totiž otevírají oči i dveře k veřejnosti i politikům. Ze zkušenosti víme, že jedno video vydá za tisíc slov a tak urychlí naši snahu o spravedlivější sociální systém.

Staňte se prosím součástí #ProPodporu i Vy – pomůžete rozhýbat změnu, která přinese dostupnou péči těm nejpotřebnějším! Děkujeme.