Programy pro sourozence dětí s PAS+

Programy pro sourozence dětí s PAS+

Nejen pečující rodiče a děti s PAS+, ale také sourozenci potřebují podporu. Proto pro ně realizujeme zážitkově terapeutické programy. Průvodci jsou zkušení pedagogové, psycholog, odborní lektoři a terapeuti. Na výletě zažijí dobrodružství, následně v terapeuticky strukturovaných skupinách mohou bez obav sdílet svoje zkušenosti ze života se sourozencem s autismem.

Jaké akce pořádáme

Výlety

Pestrý víkendový program pro vás připravují Jirka Král, Tereza Zajícová a Klára Perglerová.

Termíny výletů a aktivit: 1. dubna, 26.–28. května, 4. června, 27. června, 2.–3. září, 14. října, 14. prosince

KLUB pro starší děti (12+)

Pro děti starší 12 let pořádáme jednou za měsíc, navíc k výletům, také setkávání v klubovně blízko metra Vltavská v tyto čtvrtky, vždy 16.00–18.30: 20. dubna, 25. května, 15. června, 14. září, 19. října, 16. listopadu, 14. prosince.

V Klubu se děti setkávají s kamarády, kteří mají podobnou zkušenost. Mohou sdílet své pocity, společně hledat odpovědi na to, co je zajímá.

Klub připravuje Klára Perglerová a Tereza Zajícová.

Přínosy programů pro sourozence

Snížení vnitřního napětí, zmírnění stresu, pocit přináležitosti ke skupině, otevření komunikačních příležitostí, vznik nových vazeb. Děti mají aktivity a zážitky, které by jinak neměly, protože jejich rodiče kvůli permanentní péči o jejich sourozence s PAS+, mají velice omezené možnosti se jim samým intenzivněji věnovat.

Chcete přijít? Nebo potřebujete víc informací?

Napište Lucce Mráčkové na lucie.mrackova@detiuplnku.cz

———————–

Děkujeme LEGO Group, že můžeme s pomocí učení hrou hledat cesty, aby byl svět lepším místem pro všechny. LEGO Group podporuje naše aktivity pro sourozence dětí s PAS+.